вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone płoty drewniane w mgnieniu oka się zużywają i mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać typy pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa powinno się rozpocząć od poprawnego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy efekt finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów odmiana płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий